Každý může být zahradníkem!

 

S našimi automatickými systémy je pěstování vlastních bylinek, zeleniny, nebo květin v podmínkách městských bytů konečně přístupné všem. Zkuste jednoduše pěstovat vlastní produkci, absolutně čerstvou a v organické kvalitě. Je to snadné!

Click and Grow - Urban Eco Garden

Plug and Play bylinky

 

Click and Grow je unikátní systém pro domácí pěstování v podstatě čehokoliv. Je založen na kombinaci chytrého květináče s celou paletou náplní, od klasických kuchyňských bylinek, přes mini rajčátka, čili papričky, až po petúnie nebo lesní jahody.

 

Náplně se jednoduše nacvaknou do květináče, ten se naplní vodou, připojí se do elektrické sítě a to je vše.

Proč zrovna Smart Graden?

 

Díky integrovanému LED osvětlení se správnou vlnovou délkou, která podporuje růst, můžete Smart Garden umístit kamkoliv. Na kuchyňskou linku, nebo kancelářský stůl - Vaše bylinky budou vždy skvěle prosperovat.

 

Světla mají automatický 16ti hodinový cyklus a zajišťují tak bylinkám optimální podmínky bez Vašeho zásahu.

 

Zásobník na vodu pojme dávku na cca 10-14 dní, jednotlivé "pody" jsou z něj automaticky zavlažovány přesně tak, jak potřebují.

Co do Smart Garden zasadím?

 

Originální Click and Grow náplně jsou vyrobeny ze speciálního lisovaného substrátu, který svými vlastnostmi vysoce převyšuje jakékoliv komerčně dostupné řešení. To díky těmto náplním celý systém funguje tak dokonale.

 

Každá kapsle je speciálně namíchána pro semínka, která jsou v ní zasazena. Správné pH a kombinace živin spolu s pečlivým výběrem vysoce klíčivých semen zajišťují raketový růst a bylinky z originálních náplní opravdu prosperují mnohem lépe než srovnávací vzorky ve stejných podmínkách.

 

Stále přidáváme nové druhy náplní a vy si tak můžete pochutnat na své vlastní úrodě rajčátek, jahod nebo salátu, stejně jako využít náplní okrasných květin pro designové oživení interiéru.

Brio Akvaponie - symbióza živlů

Máme rádi vše živé aneb příroda doma

 

Nevšední kombinace vodní nádrže s malou zahrádkou, to je co na první pohled upoutá pozornost každého v místnosti. Kousek přírody doma, potěšení a útočiště ve spěchajícím světě dneška. Designér Robin Plante z kanadského Montrealu při návrhu systému uplatnil prvky přirozených pochodů probíhajících samovolně v přírodě, kde rostliny pomáhají čistit vodu a ryby látkovou výměnou nazpět dodávají nutrienty nezbytné pro růst rostlin. Výsledkem je vyvážený stav malého ekosystému a na okolí harmonicky působící doplněk moderního interiéru, který vám s Zelené Kuchyně s potěšením představují.

Jak to vlastně funguje?

 

Odpadní látky produkované rybami se rozkládají bakteriální činností v kořenové části a stávají se přirozeným živinným základem pro rostliny. Průtokem recirkulované vody rostliny přispívají k procesu čištění vody, která se navrací zpět do nádrže s rybami.

 

Kořeny rostlin jsou ukotveny v loži z expandovaných jílových kuliček a prorůstají do tohoto podloží. Poměrně velká plocha vnitřního prostoru podloží je osídlena společenstvím mikroorganismů, které vytváří vzájemně výhodné podmínky pro látkovou výměnu mezi rybami a rostlinami, jinak nazývaný symbióza.

Technologie a komfort

 

Technická podpora základních podmínek fotosyntézy vodních rostlin zahrnuje osvětlení akvária LED lampou s denním světlem. Červené spektrum v kombinaci s modrým druhého LED osvětlení je nejvhodnější pro kvetoucí rostliny, ale zároveň splňuje podmínky pro jejich růst. Digitální kontrolér umožňuje rychlé intuitivní nastavení a zobrazení provozní teploty vody i časování světelného režimu.

Co lze pěstovat

 

Pro optimální výsledek je nutné přihlédnout k výběru druhu rostlin, které jsou schopny vytvořit výrazně vyvinutý kořenový systém a kterým se daří v polostínu. Volba velikosti dospělé rostliny by měla zohlednit podmínku nestínění osvětlovacích těles porostem rostlin. Nejvhodnější a především praktickou volbou jsou bylinky, jako např. bazalka, máta, rozmarýn, pažitka, petržel, saláty, z květin orchideje, tedy rostliny tvořící maximálně trsy nebo malé keříky, takovým se bude v systému dařit.

Bez chemie

 

Systém vyžaduje pro docílení čistého vzhledu a zdraví chovaných vodních organismů pravidelnou péči, např. odstraňování řasového povlaku by mělo probíhat pravidelně, aby nedošlo k jejich nekontrolovatelnému růstu. Pokud je systém osázen menším počtem rostlin nebo jsou v raném stádiu vývoje anebo zahrádka není osázena vůbec, je třeba věnovat pozornost kvalitě vody. Snížení účinnosti odbourávání dusíkatých látek stejně jako překážky proudění vody mohou nepříznivě ovlivnit pěstební podmínky pro některé rostlinné druhy.

Kam dál?

Vyberte si ten správný sytém pro Vaši domácnost, zjistěte více o vlastnostech jednotlivých bylinek, nebo rovnou objednejte!

E-shop

Doprava po celé ČR.

Rychle a bezpečně.

Chytré květináče

Jak to funguje
a proč je to tak dobré?

Herbář

Knihovna informací
o našich rostlinách.

Kamenný showroom:

Kodaňská 73

101 00 Praha Vršovice

Provozovatel: Tomáš Macháček - Revolutionary Aquarium System

Created in 2017 by Dragonfish

Copyright 2017 by DragonFish s.r.o., Brio Aquaponics, Click and Grow respectively.

All rights reserved.